image

Tignes Francja wyjazdy na narty i snowboard latem

 

 

 

logo-tignesO REGIONIE

Stacja położona przy pięknym jeziorze alpejskim ukrytym między masywami lodowców zachwyca każdego swoim położeniem. Usytuowana na wys. 2100 m i obdarzona specyficznym mikroklimatem zapewnia doskonałe warunki zjazdowe od grudnia do maja, zaś na pobliskim lodowcu Grande Motte przez cały rok.

Dodatkową atrakcją jest podziemna kolej - Funiculaire, która w ciągu 10 min. wywozi narciarzy na wysokość 3200 m.

 Tignes razem z Val d'Isere tworzy region Espace Killy - jeden z największych regionów narciarskich na świecie.

To "mekka" narciarzy i królestwo wiecznego śniegu. Stacja położona jest przy pięknym jeziorze alpejskim ukrytym między masywami lodowców, usytuowana na wysokości 2100 m n.p.m i obdarzona specyficznym mikroklimatem zapewniającym doskonałe warunki zjazdowe od października do maja. 3395-8Tignes jest stacją wyposażoną w najnowocześniejsze wyciągi. Znajdują się tam również wyjątkowe tereny do jazdy poza wyznaczonymi trasami obsługiwane przez wyciągi, znakomite dla amatorów wszelakich "ślizgów":

snowboardzistów i telemarkowców, od początkujących po profesjonalistów.

W Tignes odbywa się jedyna edycja zawodów X GAMES.

Latem

Narty i snowboard latem? Wyjazd, który Wam proponujemy, to nietypowa letnia przygoda, podczas której w środku lata możesz rozwijać swoje umiejętności snowboardowe i narciarskie.

OBÓZ DLA MŁODZIEŻY od 15 do 19 lat

WYJAZD dla dorosłych, rodzin z dziećmi.

WYJAZD ROWEROWY dla młodzieży i dorosłych

 OBEJRZYJ FILMIK PROMUJĄCY MIEJSCÓWKĘ

Jeszcze lepiej w lato, niż zimą! Nie wierzysz w to? Sprawdź to sam. Narty i snowboard latem z EHschool na lodowcu w TIGNES. Podczas wyjazdu będziecie mogli testować deski freestylowe K2 i APO oraz Rolki K2, rakiety tenisowe Head.

 

TIGNES - No1. na snowboardzie lub nartach latem: sezon trwa od 21 czerwca aż 03 września. 16 wyciągów i ponad 20 km tras narciarskich oraz snow-park sprawiają, że do Tignes staje się letnią stolicą snowboardu i narciarstwa. Znajdziesz tu większość drużyn narodowych, w tym Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet w Austrii w codziennym treningu. Nie wspominając już o najlepszych na świecie snowboardzistów i narciarzy freestylowych. tig-21-summer

Szeroka gama letnich dodatkowych atrakcji. Jezioro w Tignes staje się ośrodkiem działań związanych z wodą: żeglarstwo, windsurfing i kajakarstwo. Dla miłośników golfa jest najwyższa w Europie pole golfowe od strony jeziora. Istnieje również na brzegu jeziora tzw. "Water Jump", składający się z 4 różnych zjeżdżalni do  skoków "zjazdów" do wody dla snowboardów, nart, rowerów i łyżworolki. Bezpłatny spektakl dla wszystkich odwiedzających.

Rozrywka i atrakcje dodatkowe:

Stacja Tignes proponuje wiele atrakcji po narciarskim czy snowboardowym szaleństwie jak:

Tig-9-summer-2012-lake 

ACROLAND - Waterramps - Hot jumping, Lake jumping, Blob jump - gdzie możesz doskonalić skoki na desce lub nartach z bezpiecznym lądowaniem do wody. FILMIK  

SKATEPARK - w którym będą odbywały się warsztaty z jazdy na deskorolce.

KORTY TENISOWE - na których będą prowadzone zajęcia z tenisa ziemnego.

Downhillowe trasy rowerowe, których jest aż 150 km o różnym poziomie zaawansowania.

Crazy Air Bag - wielka poducha do skoków z wieży oraz poducha do skoków na rowerach MTB.

tig-12-carte-sportignesBoiska do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną oraz rugby.

Centrum sportów wodnych, gdzie możesz popływać kajakiem, pościgać się na skuterach wodnych, popływać rowerkiem wodnym oraz na deskach typu Stand up paddel lub po prostu się relaksować.

Pole golfowe, trampoliny, park linowy, raftig i paintball to jeszcze nie wszystkie atrakcje jakie na Was czekają :)

Najnowszą atrakcją jest wybudowany  kompleks sportowy, w którym
tig-10-skatepark znajdują się kryte baseny, sauna, hammam, jacuzzi, siłownia i fitness.

Bogate i zróżnicowane jest także życie nocne oferujące około 50 barów, 4 dyskoteki (2 w Val Claret i 2 w Le Lac), klub nocny oraz 2 kina. 

O REGIONIE

Stacja położona przy pięknym jeziorze alpejskim ukrytym między masywami lodowców zachwyca każdego swoim położeniem. Usytuowana na wys. 2100 m i obdarzona specyficznym mikroklimatem zapewnia doskonałe warunki zjazdowe od grudnia do maja, zaś na pobliskim lodowcu Grande Motte przez cały rok.
Dodatkową atrakcją jest podziemna kolej - Funiculaire, która w ciągu 10 min. wywozi narciarzy na wysokość 3200 m.
Warunki zjazdowe są nieco łatwiejsze niż w Val d'Isere, chociaż, jak wszędzie znajdują się także trasy dla bardziej doświadczonych narciarzy a także 20 km tras biegowych oraz jeden Snow Park.
tig-18-grade-motte650Tignes razem z Val d'Isere tworzy region Espace Killy - jeden z największych regionów narciarskich na świecie.
To mekka narciarzy i snowboardzistów oraz królestwo wiecznego śniegu. Stacja położona jest przy pięknym jeziorze alpejskim ukrytym między masywami lodowców, usytuowana na wysokości 2100 m n.p.m i obdarzona specyficznym mikroklimatem zapewniającym doskonałe warunki śniegowe przez cały rok. 
Tignes jest stacją wyposażoną w najnowocześniejsze wyciągi. Znajdują się tam również jeden z najlepszych snow parków na świecie.

Atrakcje śnieżne
•    2 lodowce: La Grande Motte w Tignes i Le Pissaillas w Val d’Isere
•    2 snow parki
•    Chill Zone
•    20 km tras narciarskich czynnych w środku lata-dla miłośników śniegu na każdym poziomie zaawansowania

Latem Trasy narciarskie są czynne już od godziny 7:15 do 13:30 ale to nie koniec atrakcji jakie na Was czekają!!!

Zimą

Atrakcje śnieżne:

•    2 snowparki
•    10 000 ha tras freeridowych
•    2 lodowce: La Grande Motte w Tignes i Le Pissaillas w Val d’Isere
•    635 armatki śnieżne
•    SPOT Zone

•    44 km tras biegowych 
Informacje dodatkowe:
•    Najdłuższy zjazd: Tignes, trasa Genepy, 5,5 km długości, różnica poziomów 913 m, trasa łatwa
•    Najtrudniejszy zjazd: Tignes, Le Vallon de la Sache, 2,8 km długości, różnica poziomów 770 m
•    1 900 m różnicy poziomów (od 3456 m do 1550 m)   
Rozrywka i atrakcje dodatkowe:
Stacja Tignes proponuje wiele atrakcji po narciarskim szaleństwie, np. wycieczki na rakietach śnieżnych, biegi narciarskie, przejażdżki saniami z psim zaprzęgiem, śnieżne skutery, spadochrony i wiele innych.
Miłośnicy zwiedzania mają możliwość odwiedzenia starych, zabytkowych kościołów w pobliskim Val d'Isere. 
Jedną z atrakcji jest wybudowany w lecie 2006 r. kompleks sportowy, w którym znajdują się kryte baseny, sauna, hammam, jacuzzi, siłownia i fitness. Latem 2013 roku została wybudowania nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, znajdują się tam boiska gier zespołowych, ścianka wspinaczkowa, squash, kino.
Bogate i zróżnicowane jest także życie nocne oferujące około 50 barów, 4 dyskoteki (2 w Val Claret i 2 w Le Lac), klub nocny oraz 2 kina.
Trasy zjazdowe Tignes (300 km)
Zielone    Niebieskie    Czerwone    Czarne    Razem
23                     61                   43                 26           153
Wyciągi Tignes
 Kolejki linowe    Gondole    Kolejki krzesełkowe    Wyciągi orczykowe    Razem
4                                 4                       45                                     35                                  90

Poprzednie wyjazdy do Tignes:

 

guzik-miejscowki

 

Aktualnie nie mamy w ofercie wyjazdu do tej miejscówki. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.
ZADAJ PYTANIE a jeśli zdecydujesz się na wyjazd z nami to otrzymasz 50 pln zniżk. (w formularzu zgłoszeniowym zaznacz opcję zniżkową "zapisałem się do newslettera")

Nasi Partnerzy