image

Serre Chevalier Vallée- wyjazd na narty i snowboard

 

 
logo-serre-chevalier

 

Serre Chevalier, w Brianconnais, (pseudonim "Serre Che") to ośrodek narciarski położony w dolinie Guisane w departamencie Hautes-Alpes , Alpy Południowe , w pobliżu Parku Narodowego Ecrins . Powstał w 1941 roku w budynku stacji kolejki linowej z Chantemerle do góry Serre-Chevalier (2483 m). Historyczne godło ośrodka jest orzeł, odnosząc się do herbem barona Borel du Bez.

Jest to największy ośrodek narciarski w Alpach Południowych , jak przez znaczenie toru przebiegu i liczby zwiedzających. Zajmuje dolinę Guisane z Briançon do Monetier-les-Bains . Położony niedaleko Ecrins Parku Narodowego, w pobliżu granicy włoskiej, oferuje dostęp do wielu letnich i zimowych aktywności.

villeneuve-serre-chevalier-vallee Serre-Chevalier---Slopes-3---Agence-Zoom

Teren narciarski obejmuje miasta Briançon , Puy-Saint-Pierre , Saint-Chaffrey , La Salle-les-Alpes i Monetier-les-Bains. Serre Chevalier obejmuje 250 km tras narciarskich, na wysokości pomiędzy 1200 a 2800 metrów, dla każdego, od początkujących do doświadczonych narciarzy!

Serre-Chevalier-re-2480048b site-bandeau-2013-serre-chevalier-00017014

Snowpark

Położony na wysokości 2000 m n.p.m., w samym sercu doliny, Snowpark jest kompendium doznań oferowanych miłośnikom akrobacji wszelkiego rodzaju!

Idealnym miejscem by umówić się, odpocząć, poopalać się: muzyka, grill, leżaki i wspaniała atmosfera jest Coolzone Snowpark  
Poziom: od początkującego do eksperta, 4 strefy: Inicjacja (zielone moduły), łatwe (moduły bleux), twarde (czerwone moduły) i ekspertów (czarne moduły)

zjezdzalnia snowpark

Freeride:

Bardzo dobre warunki do jazdy poza trasami. Specjalny znany w Europie AVRA park pozwala początkującym freeriderom ćwiczyć i czuć się bezpiecznie. AVRA to skrót od francuskiego Appareils de Recherche de Victimes d'Avalanche - to francuski system wyszukiwania osób zaspyanych przez lawiny. 

Naturalne tereny i przeszkody najlepsze są dla zaawansowanych snowboardzistów. Dobre tereny takż e dla poczatkujących snowboardzistów. Najmniej dla średniozaawansowanych.

Freestyle:

Snowpark położony w sercu terenu narciarskiego w Villlenueve na wysokości 2200m. n.p.m. Teren podzielony jest na 3 strefy: podstawową, średniozaawansowaną, zaawansowaną. Dodatkowo znajduje się to CoolZone, grill, a cały teren jest nagłośniony. W strefie podstawowej jest 10 modułów: 3 zielone tables, 2 niebieskie tables, bonker, boksy, rail, z-rail, wale box. Zaawansowani freestyle'owcy mogą liczyć na 7 modułów: 1 air bag, 1 pole-jam, 1 Rainbow rail, Bonker, C-rail, 1 s box, 1 rail czarny. Ciekawostką jest strefa video- film ze swym zjazdem można obejrzeć na ekranie, a kopię wziąć do domu. Teren dostępny dla osób o różnym poziomie zaawansowania jest także popularny wśród rodzin z dziećmi oraz grup przyjaciół.

MeleZone-snowpark w centrum lasu w Villeneuve z wieloma drewnianymi i śnieżnymi atrakcjami. Odpocząć i zjeść można przy jednym ze stołów piknikowych.

FunnyCrow- naturalna trasa w wąskiej dolinie Col de Prolel.

W Chantemerle znajduje się boardercross do którego można się dostać wyciągiem krzesełkowym z Grand Serre i z des Comber. Jest to parcous z zróżnicowanymi wirażami, modułami przy różnicy poziomów 80-100m . Znajduję się tutaj jeszcze terrain park dla każdego. W Briançon mieści się FunnyCross, do którego dotrzeć można wyciągami krzesełkowymi z Prorel i z Rocher Blanc oraz orczykowym z Serre Blanc.

serre-che serre-11

Trasy i wyciągi narciarskie:

Briançon- położone na 1326 m m.p.m. jest najwyżej położonym miasteczkiem w Unii Europejskiej. Panuje tutaj wyjątkowy mikroklimat i duże nasłonecznienie. Ma bogatą historię i kulturę, znajduje się tutaj wiele fortyfikacji, zabytkowych budowli.

Villenueve la Salle- miasteczko położone jest na 1300m n.p.m. Dominują tu łatwe i średnio trudne stoki. Teren doskonale nadaje się do jazdy poza stokami.

Chantemerle- stacja regionu Serre Chevalier polecana głównie dla narciarzy średniozaawansowanych.

Le Monetier les Bains- z Le Monetier do Villenueve wiedzie czerwona trasa. Mniej zaawansowani , niepewni narciarze powinni skorzystać ze skibusa.

Długość tras zjazdowych: 250km

-trasy łatwe 70km

-trasy średnie 130km

-trasy trudne 50km

Długość tras biegowych: 45km

Rozrywka

Apres-ski: Osoby zmęczone suszowaniem mogą udać się na masaż, do jacuzzi, łaźni tureckiej, solarium oraz saunę. W Briançon oraz Le Monetier Les Bains znajduja się także gorące źródła. Grans Bains to centrum relaksu na ponad 4500m2- baseny, termy, sauny.

Popularnością cieszą się tu snowkite, wspinaczka lodowa, jazda samochodem po lodzie, quady, jazda konnymi saniami, kryty basen, centrum fitness, siłownia, kręgielnia i bilard.

serre-2 SERRE-02

Dla narciarzy i snowboardzistów: Po nartach- apres ski:
* jazda poza trasami   * lodowisko
* narciarstwo tourowe   * rakiety snieżne
* halfpipe * spacery zimowe
* snowpark * basen, basen termalny
* stok dla dzieci * sauna
* oświetlony stok   * centrum fitness
* skibus * jazda konna
* bramki automatyczne   * paragliding
* wyciąg dla dzieci   * kino, kasyno
* park dla dzieci * opieka nad dziećmi
      * dyskoteka
      * karczmy i restauracje

 

serre-chevalier-piste-map

 

Poprzednie wyjazdy do Serre Chevalier:

guzik-miejscowki

Aktualnie nie mamy w ofercie wyjazdu do tej miejscówki. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.
ZADAJ PYTANIE a jeśli zdecydujesz się na wyjazd z nami to otrzymasz 50 pln zniżk. (w formularzu zgłoszeniowym zaznacz opcję zniżkową "zapisałem się do newslettera")

Nasi Partnerzy