image

Risoul

 

Risoul i Vars

 

To połączone dwa ośrodki narciarskie położone w Alpach Kotyjskich na wysokości GAP poniżej Briancon. Stacja narciarska Risoul znajduje się na wysokości 1.850 m i jest połączona systemem wyciągów z Vars. Duża różnorodność tras zapewnia odpowiedni stopień trudności dla każdego narciarza od początkującego do szukającego karkołomnych zjazdów poza trasami. Dla miłośników freestylu są przygotowane snowparki na różnym poziomie zaawansowania więc każdy znajdzie coś dla siebie.

RisoulVarsMAPA

Ośrodek narciarskie Risoul-Vars: 
Trasy narciarskie 
Risoul 96 km tras- łatwe 30 km, średnie 56 km, trudne 10 km
Vars 55 km tras- łatwe 6 km, średnie 45 km, trudne 4 km
Wyciągi
Risoul 24 wyciągi orczykowe, 7 wyciągów krzesełkowych, 1 linowy - gondola
Vars 18 wyciągów orczykowych, 6 krzesełkowych, 1 linowy-gondola

Trasy
Tereny narciarskie na wysokości 1650 - 2750 m n.p.m. Maksymalna różnica poziomów 1100 m. Trasy zielone 17, niebieskie 40, czerwone 37, czarne 10. Stoki po obu stronach Vars, połączone trasami oraz wyciągiem krzesełkowym na niżej położonym krańcu VarslesClaux, zainstalowane są także wyciągi w VarsSainte Marie

AKTUALNA POGODA W RISOUL.

Połączenie Vars i Risoul wiedzie przez Pointe de Razis (2571 m n.p.m.) oraz Col des Saluces. Górna granica lasów przebiega bardzo wysoko, często dopiero na wysokości

2500 m n.p.m. Wobec tego wiele jest stoków otoczonych drzewami, świetnie nadających się do jazdy przy gorszej pogodzie.

Albumy zdjęć z naszych wyjazdów do Risoul

Sylwester w Risoul z EHschool

Student's Camp w Risoul z EHschool

https://vimeo.com/64765241

 

Poprzednie wyjazdy do Risoul:

 

 guzik-miejscowki 

Aktualnie nie mamy w ofercie wyjazdu do tej miejscówki. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.
ZADAJ PYTANIE a jeśli zdecydujesz się na wyjazd z nami to otrzymasz 50 pln zniżk. (w formularzu zgłoszeniowym zaznacz opcję zniżkową "zapisałem się do newslettera")

Nasi Partnerzy