image

Rewa

 

rewa%20Mapa

Rewa – wieś w Polsce położona w województwie 

pomorskim w powiecie puckim, w gminie Kosakowo, między Gdynią a Puckiem, na Kaszubach. Nazwa miejscowości wzięła się od rewy, piaszczystej mielizny ciągnącej się od cypla, niemal nieprzerwanie, do brzegu Mierzei Helskiej.

Rewa leży u ujścia Mostowych Błot. Miejscowość w całości znajduje się w Nadmorskim Parku Krajobrazowym i jest objęta specjalnym obszarem ochrony siedlisk „Zatoka Pucka i Półwysep Helski”. Za południową zabudową wsi rozciąga się wzdłuż wybrzeża na południe rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki wraz z jego otuliną. Tereny wokół Rewy są objęte obszarem specjalnej ochrony ptaków „Zatoka Pucka”.ka cypla, niemal nieprzerwanie, do brzegu Mierzei Helskiej.

Ruch turystyczny związany jest z położeniem. Piaszczysty Cypel Rewski, osłaniający niewielką zatoczkę, sprzyja uprawianiu windsurfingu. Rewa stanowi alternatywę dla często zatłoczonych miejskich kąpielisk Trójmiasta. Od 1997 r. w sierpniowe noce można obserwować bioluminescencję w wodzie małej zatoki (ruch ryb lub innych przedmiotów powoduje smugi turkusowego światła) pod wpływem obecności bruzdnic (Alexandrium ostenfeldii)

winderfing

Ze względu na specyfikę tego zjawiska jest to wymarzone miejsce do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu, zarówno przez osoby zaawansowane, jak i początkujące. W okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni rewskie wody mienią się jaskrawymi barwami żagli i desek śmigających po falach.

kitesurfingDla amatorów wypraw podwodnych, badaczy głębin, nurków i płetwonurków także znajdzie się coś godnego uwagi. W okolicach Rewy spoczywają na dnie trzy zarejestrowane przez Centralne Muzeum Morskie wraki, stanowiące nie lada atrakcję dla miłośników "zatopionych antyków". Również niecodzienną atrakcję tych okolic stanowi tzw. "Rewa Mew" - czyli ciągnąca się kilometrowa mielizna. Gdyby nie sztucznie wykopany rów, zwany głębinką.

guzik-miejscowki 

Aktualnie nie mamy w ofercie wyjazdu do tej miejscówki. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.
ZADAJ PYTANIE a jeśli zdecydujesz się na wyjazd z nami to otrzymasz 50 pln zniżk. (w formularzu zgłoszeniowym zaznacz opcję zniżkową "zapisałem się do newslettera")

Nasi Partnerzy