image

La Plagne Paradiski - wyjazdy na narty i snowboard

 


Logo-Plagne-ParadiskiStudencka cena, studenckie imprezy, zajawkowy wyjazd z guzik-m-francjaEHschool gdzie czeka na Ciebie 220 km tras - tego nie możesz przegapić. Jest to ośrodek zaspokajający każde pragnienie i miejsce dla wszystkich, którzy chcą mieć gwarancję wyśmienicie spędzonego czasu!

  

Znana i popularna stacja narciarska La Plagne wchodzi w skład jednego z większych regionów narciarskich we Francji- Paradiski, dysponującego 425 kilometrami tras i 140 wyciągami.

Obszar narciarski, La Plagne, rozpościera się w granicach od 1250m do 3250m, posiada 220 km tras zjazdowych. Paradiski, składający się z ośrodków La Plagne, Peisey-Vallandry i Les Arcs, jest jednym z największych obszarów narciarskich na świecie. 

la-plagne-1Urlopowicze narciarscy w La Plagne, którzy poszukują interesujących stoków na freeride, będą zachwyceni. Prawdziwym wyzwaniem jest zjazd przez lodowiec Cul du Nant do Champagny lub mała północna ściana lodowca Bellecôte. Dlatego właśnie w tych obszarach głębokiego śniegu poleca się towarzystwo doświadczonego przewodnika. Na pierwsze zjazdy freeridowe idealne są odrobinę łatwiejsze drogi przez las do Montchavin i Les Coches.

La Plagne oferuje rajskie warunki również snowboarderom. Snowpark “Le 7 Cube” w obszarze Belle Plagne podzielony jest na obszar dla początkujących oraz dla profesjonalistów i wyposażony jest w jumps tables, slides, a także w quarter pipe. Dodatkowo na freestylerów czeka 150-metrowa halfpipew Plagne Bellecôte oraz liczne strefy boardercrossowe na całym obszarze La Plagne.

la-plagne-2

Dla fanów dyscyplin skandynawskich do dyspozycji oddane zostały liczne odcinki do uprawiania sportów narciarskich, w tym również doskonałe trasy biegu narciarskiego na ponad 2000 metrów. Prawie połowa ponad 80-kilometrowych tras do biegu narciarskiego znajduje się w obszarze Champagny le Haut. Aby w La Plagne beztrosko spędzić czas, wszystkie stacje narciarskie znajdują się bezpośrednio w pobliżu wyciągów oraz dysponują połączeniami autobusów wahadłowych aż do późnych godzin nocnych. Tak więc korzystanie z całej jakże ogromnej sieci zjazdów możliwe jest praktycznie o każdej porze oraz z każdego miejsca.

Tak samo bezproblemowy jest dostęp do pozostałego obszaru narciarskiego Paradiski ze stacją narciarską Les Arc oraz stacjami Villaroger oraz Bourg St. Maurice. Na wysokości pomiędzy 3.250 i 1.250 

la-plagne-3

metrów narciarze mają do dyspozycji łącznie 425 kilometrów stoku, drugi lodowiec oraz kolejny snowpark.

AIME LA PLAGNE - „PAROWIEC ŚNIEGOWY“ W ALPACH

Ze względu na swój nadzwyczajny kształt nazywany jest parowcem śniegowym i rzeczywiście przypomina on gigantyczny statek rejsowy. 

Na uboczu zjazdów narciarskich Aime La Plagne ma do zaoferowania 
mapa-reg-la-plagnelodowisko, po którym można jeździć nie tylko na łyżwach lecz również na gokartach. Tor saneczkowy oraz zimowe szlaki turystyczne dopełniają ofertę dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu.śnieg. Jest najwyższą stacją obszaru narciarskiego La Plagne oraz Paradiski, narciarze rozkoszują się tutaj zapierającą dech w piersiach panoramą na dolinę Tarentaise rozciągającą się od jednego końca obszaru narciarskiego Paradiski aż do drugiego. Włącznie z widokiem na szczyt Mont-Blank.

Kto ma ochotę na wypad do sąsiedzkiej stacji narciarskiej Plagne Centre, musi jedynie wsiąść do bezpłatnej kolei linowej Télémétro, która aż do późnych godzin nocnych łączy obie stacje.

1209841545

 

Poprzednie wyjazdy do La Plagne:

 

guzik-miejscowki

Aktualnie nie mamy w ofercie wyjazdu do tej miejscówki. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.
ZADAJ PYTANIE a jeśli zdecydujesz się na wyjazd z nami to otrzymasz 50 pln zniżk. (w formularzu zgłoszeniowym zaznacz opcję zniżkową "zapisałem się do newslettera")

 

Nasi Partnerzy