image

Civetta- wyjazd na narty i snowboard

 
Civetta-logo

CIVETTA – region narciarski położony w samym sercu Dolomitów, u podnóża góry Monte Civetta 3220 m n.p.m. Rozciąga się on pomiędzy najwyższym pasmem Dolomitów Marmolada a popularną miejscowością Cortina d'Ampezzo. W skład regionu 

wchodzą 4 stacje narciarskie: Alleghe, Selvadi Cadore, Palafavera i Zoldo Alto – łącznie do dyspozycji narciarzy jest 25 wyciągów i 90 km tras o różnym stopniu trudności. To prawdziwy raj dla amatorów wyjątkowo pięknych, zapierających dech w piersiach alpejskich widoków, idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Dużą popularnością cieszą się dwie oświetlone trasy (czarna i czerwona) w Zoldo Alto. Jedną z najpopularniejszych jest oświetlona w nocy trasa Palafavera. Dużą atrakcja jest tez szlak Wielkiej Wojny, którego trasy wytyczone są z Alleghe do Malga Ciapela przez przełęcz Falzarego. Civetta wchodzi w skład objętego wspólnym karnetem megakompleksu narciarskiego Dolomit Superski, który łącznie oferuje ponad 1200km tras. Civetta należy do jednych z najładniejszych karuzeli narciarskich w Dolomitach. Ilość i różnorodność tras czyni z tego ośrodka idealne miejsce na wyjazdy na narty i snowboard.

panoramica--civetta civetta-8alta-badia 

Dogodne połączenia skibusów, pozwalają posiadaczom karnetów Dolomitisuperski na dotarcie do największej karuzeli narciarskiej Sella Ronda. Z Alleghe jeżdżą skibusy do Malga Ciapela skąd można dostać się na cztery najsłynniejsze w Europie przełęcze: - Passo Pordoi- Passo Campolongo- Passo Gardena- Passo Sella. Prawdziwym wyzwaniem jest okrążenie na nartach masywu Sella - 65,3 km tras położonych na wysokości od 1465 mn.p.m. do 2300 m n.p.m.

Długość tras zjazdowych: 80km

-trasy łatwe 32km

-trasy średnie 42km

-trasy trudne 6km

Długość tras biegowych: 54km

 dolomity9civetta-9 civetta-15

Ski Arena Civetta

Ośrodek narciarski jest przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, a także wszystkich tych którzy pragną podszkolić swoje umoiejętności. W ośrodku do dyspozycji około 90km tras, wśród których przeważają te szerokie i bezdrzewne. Trasy są położone w  większości powyżej 1500m n.p.m. dzięki czemu nie trzeba się martwić o dobre warunki śnieżne, tym bardziej, że Civetta dysponuje nowoczesnym systemem sztucznego naśnieżania.

W ośrodku, koło trasy Piani di Pezze znajduje się przeznaczony specjalnie dla najmłodszych kids park.

Freestyle

W Civetta koło krzesełka Cristelin, można znaleść dość dobry snowpark z paroma skoczniami, railami oraz boxami o różnych stopniach trudności. Drugi, nieco mniejszy znajduje się koło Pra della Costa. Oba snowparki przeznaczone są raczej dla początkującyh i średniozaawansowanych freestylowców.

narty-wlochy-2 civetta-7 civetta-10

Dla narciarzy i snowboardzistów: Po nartach- apres ski:
* jazda poza trasami * lodowisko
* stok dla dzieci * curling
* oświetlony stok * rakiety snieżne
* skibus * spacery zimowe
* wyciąg dla dzieci * basen, baseny termalne
      * opieka nad dziećmi
      * dyskoteka
      * karczmy i restauracje

 

mapa-civetta

Poprzednie wyjazdy do Civetty:

 

 

 guzik-miejscowki


Aktualnie nie mamy w ofercie wyjazdu do tej miejscówki. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.
ZADAJ PYTANIE a jeśli zdecydujesz się na wyjazd z nami to otrzymasz 50 pln zniżk. (w formularzu zgłoszeniowym zaznacz opcję zniżkową "zapisałem się do newslettera")

Nasi Partnerzy