Tel. 537 406 602

Aktualne wyjazdyZapisz się na wyjazdInformacje przedwyjazdoweFun Park
Porady i artykuły
smico-fb smico-tw smico-g smico-yt smico-vi smico-inst

Snow'n'Chill Saint Sorlin - Francja 13.04-22.04.2012r

Snow'n'Chill Saint Sorlin - Francja 13.04-22.04.2012r

Zapraszamy wszystkich miłośników jednej i dwóch desek na kolejna przygodę z EHschool. Tym razem odwiedzamy nową miejscówkę we francuskich Alpach, gdzie czeka na Was mnóstwo atrakcji. Pensjonat położony jest na samym stoku więc wpinajac deskę lub narty mozna swobodnie podjechać pod wyciąg:)

ZAKWATEROWANIEhotelOK [320x200]
L’Orée des Pistes
Zbudowana w stylu Savoie Résidence L´Orée des Pistes znajduje się bezpośrednio na stoku i kilka metrów od restauracji, barów i sklepów. Centrum miejscowości oddalone jest o ok. 1 km od obiektu. Bezpłatny autobus dla narciarzy zatrzymuje się bezpośrednio przed obiektem i zawiezie Państwa nie tylko do wyciągu ale i centrum. Apartamenty podzielone są na kilka domków typu chalet. Rezydencja posiada recepcję, podgrzewany basen kryty, saunę i łaźnię parową (za opłatą), a także przechowalnię sprzętu narciarskiego i miejsca parkingowe


Wyposażenieapart
Apartamenty wykończone w większości w drewnie posiadają prysznic/WC, częściowo odseparowane WC, przynajmniej jeden pokój sypialny, jeden pokój dzienno-sypialny z TV, balkon i w pełni wyposażoną kuchnię ze zmywarką, lodówką, kuchenką mikrofalową i piekarnikiem. Bez wyżywienia.


Apartamenty:
4 osoby (~26m²)
•    2-Pomieszczenie-Apartament
•    Sypialnia (lozko franc. dwuos.)
•    Pokoj dzienny (2 )
•    Lazienka (umywalka + wanna)
•    Oddzielne WC
•    Balkon

5 osób (~32m²)
•    2-Pomieszczenie-Apartament
•    Sypialnia (Lozko jednoos. + Lozko pietrowe)
•    Pokoj dzienny (2 )
•    Lazienka (umywalka + wanna + WC)
•    Balkon –nie we wszystkich

6 osób (~35m²)
•    2-Pomieszczenie-Apartament
•    Sypialnia (lozko franc. dwuos.)
•    Kabina lub wneka sypialna (Lozko pietrowe)
•    Pokoj dzienny (2 )
•    Lazienka (umywalka + prysznic)
•    Oddzielne WC
•    Balkon - nie we wszystkich
8 osób (~44m²)
•    3-Pomieszczenie-Apartament na 2 pietrach
•    2 Sypialnie (lozko franc. dwuos.)
•    Wneka do spania na korytarzu (lozko pietrowe)
•    Pokoj dzienny (2 )
•    Lazienka (umywalka + wanna)
•    2 WC
•    Balkon

 

REGION NARCIARSKO-SNOWBOARDOWY
Najwyższy punkt regionu     2.620 m
Najniższy punkt regionu     1.550 m
Położenie miejscowości     1.600 mplan-sybelles [320x200]
Liczba wyciągów     73
Wyciągi orczykowe     48
Wyciągi krzesełkowe     25
Kolejki linowe     0
Długość tras narciarskich     310 km
Trasy narciarskie zielone/niebieskie   82 km
Trasy narciarskie czerwone     209 km
Trasy narciarskie czarne     19 km

Sybelles – region narciarski dla spragnionych słońca urlopowiczów
snowOK
Chociaż tymczasem czwarty, co do wielkości francuski teren narciarski i od kilkudziesięciu lat atrakcja fanów sportów zimowych, Sybelles jest jeszcze stosunkowo nieznanym klejnotem sabaudzkich Alp. Nawet, jeśli całkowity obszar i oferty stoków należą do coraz bardziej ulubionych terenów narciarskich, który już w latach 20-ych XX wieku został udostępniony do uprawiania sportów zimowych, nie jest on mały. Bądź, co bądź ten duży obszar Les Sybelles powstał z sześciu pojedynczych terenów, które wspólnie tworzą prawdziwą Mekkę dla narciarzy, snowboardzistów i spółki. Pojedyncze stacje narciarskie La Toussuire, Le Corbier, St. Jean d'Arves, Les Bottières, St. Sorlin d'Arves, St. Colomban i Jarrier rozpościerają się na wysokości pomiędzy 1.500 a 1.800 metrami, zarówno na pagórkowatym i przede wszystkim słonecznym i bogatym w śnieg wysokim płaskowyżu nad doliną Maurienne, jak i na obu stronach znanej dzięki Tour de France przełęczy Croix-de-Fer i Glandon. Wynik: 310 kilometrowe, zespojone ze sobą stoki, które znajdują się prawie nad górną granicą lasu, przez co zapewniają liczne słoneczne zjazdy oraz niezapomnianą panoramę na otaczające szczyty sześciu trójtysięczników jak np. charakterystycznego, wysokiego na 3510 m Aiguilles d'Arves. Dzięki wielu wyciągom i wspaniałej infrastrukturze z ogólnie 100 kompleksami transportowymi pojedyncze tereny narciarskie są ze sobą optymalnie połączone, także nart prawie nie trzeba odpinać.
Wspaniałą i przede wszystkim urozmaiconą ofertę stoków, jaką ma do zaoferowania ten o rozmiarach XXL rejon, jakim jest Les Sybelles, potrafią docenić przede wszystkim rodziny. Powód: prawie połowa ze 115 stoków jest idealnie przystosowana do potrzeb początkujących od małych do dużych, ponieważ zbocza do nauki jazdy na nartach i łatwe zjazdy mają bezpośrednie połączenie z pojedynczymi stacjami i można często rozpocząć już za progiem drzwi. Punktem kulminacyjnym dla amatorów nart jest zjazd przez Vallée perdue, „zgubioną dolinę“. Stok łączący Le Corbier z La Toussuire jest nie tylko idealny dla pierwszych wycieczek, ale oferuje zimową panoramę jak z obrazka. Obok ambitnych tras dla zaawansowanych do programu należą także atrakcje dla prawdziwych zawodowców, jak np. zjazd Bartavelle, który zaczyna się przy stacji La Balme na wysokości 2240 metrów, albo czarny zjazd dla znawców, który tak samo jak ulubiony zjazd do nauki prowadzi przez Vallée perdue. Dla większego wyboru spokojnych i leżących z boku tras z głębokim śniegiem teren powiększono w ostatnich latach poprzez dołączenie nowych zboczy i tym samych ofertę zróżnicowanych zjazdów i tras.

Komplet propozycji sportów zimowych tych sześciu terenów Les Sybelles jest naturalnie atrakcyjniejszy poprzez ofertę dla snowboardzistów i narciarzy biegów przełajowych. Ogólnie trzy snow- i fun parki w La Toussuire, Le Corbier i Les Bottières posiadają wszystko do zaoferowania, co tylko zażyczy sobie serce snowboardzisty. Kto podczas biegów przełajowych pragnie delektować się tą wyjątkową, alpinistyczną atmosferą obszaru Les Sybelles, temu zapewnione są 92 kilometrowe, w najlepszy sposób przygotowane trasy leżące na wysokości pomiędzy 1.000 a 1.800 metrami w St. Sorlin, Le Corbier i La Toussuire, w tym trasy biegu przełajowego w samotnej dolinie masywu, trochę w górę do Col de Glandon albo przy podnóżu poprzerzynanego szczelinami Aiguilles d’Arves, 18 kilometrowa trasa Skating, dwie trasy do biegu o długości sześciu kilometrów i jedna trasa na wysokości 1.700 metra.
Swoją reputację, jako szczególnie przyjazny rodzinom i dzieciom, rejon Les Sybelles otrzymał nie tylko z powodu ogromnego wyboru łatwych i średnich stoków. Także fakt, że wszystkie stacje są wolne od samochodów i mali narciarze do piątego roku życia otrzymują na całym terenie wolny karnet, regionowi została nadana pieczęć „Familie Plus“. Do tego serwisu dochodzi jeszcze jedno przedszkole gościnne w La Toussuire i Le Corbier oraz przedszkole i szkoła narciarska.

Oferta spędzenia czasu wolnego dla każdego

Tak różnorodną jak ofertę zjazdów, tras biegu narciarskiego i snow parków kształtuje się na pojedynczych stacjach tego terenu oferta do spędzenia wolnego czasu po dniu spędzonym na nartach. Możliwości uprawiania sportów zimowych poza stokami sięgają od paraglidingu, wycieczek saneczkowych z psim zaprzęgiem na ponad 50 kilometrowych szlakach i 30 kilometrowych szlaków turystyczne z rakietami śnieżnymi aż po wycieczki skuterem śnieżnym lub tory saneczkowe w La Toussuire, Le Corbier i Saint Sorlin d'Arves. Kto preferuje zamiast dnia na nartach relaksującą możliwość spędzania czasu wolnego, tego zapraszają pojedyncze stacje obszaru Sybelles na długie wycieczki krajoznawcze. Podczas gdy nowoczesne miejscowości narciarskie jak Le Corbier i La Toussuire mają do zaoferowania długie, podgrzewane pasaże handlowe na parterze, wielopiętrowego apartamentowca, który idealny jest do przyjemnego robienia zakupów, urlopowicze mogą przed wszystkim w miejscowościach St. Sorlin d’Arves i St. Jean d’Arves podążać tradycyjnymi śladami. Obie stacje narciarskie prezentują się typowym stylem sabaudzkim ze starymi zagrodami, małymi sklepikami i pierwotnym, wiejskim życiem.
Smakoszom nie przegapią okazji do spróbowania kulinarnych specjałów saubadzkich Alp i koniecznie będą musieli skosztować tradycyjnych dań tego regionu jak saubadzki raclette, roblochonnade czy też tartiflette.

SZKOLENIE SNOWBOARD
Szkoła Sportów Ekstremalnych EHschool jest patronacką szkołą snowboardu SITS PZS. Od wielu lat szkolimy w kraju i za granicą. Szkolenia snowboardowe, które prowadzimy mają na celu nie tylko nauczyć was podstaw jazdy na desce, ale także zarazić was pasją i snowboardową zajawką.  Z nami w bezpieczny sposób postawisz pierwsze kroki na desce a nauczysz się elementów jazdy technicznej, freestyle'owej i freeride'owej. Patronat SITS PZS pozwala nam na szkolenie w zakresie stopni sprawności snowboardowej, które są potwierdzeniem techniki jazdy oraz niezbędną droga do pokonania aby w przyszłości przystąpić do kursu na  instruktora snowboardu SITS PZS  i dołączyć do naszej kadry snowboardowej. Jedną z metod naszego szkolenia jest wideo i fotocoaching, dzięki któremu kursanci mogą zaobserwować postęp w technice jazdy. Z zebranych materiałów powstają filmy, które są pamiątka dla uczestników naszych wyjazdów.

SZKOLENIE NARTY
Nasza kadra składa się z instruktorów Polskiego Związku Narciarskiego. Swoją pasją i doświadczeniem na stoku gwarantujemy bezpieczne oraz skuteczne szkolenie zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.


Après-Ski w Saint Sorlin można zakończyć miłym wieczorem przy pysznych regionalnych smakołykach, jak np. raclette lub też fondue. Ten, kto po kolacji nie będzie jeszcze zmęczony, może zagrać w bilarda lub w lotki w pubie „L’Avalanche“, a wytrwali mogą potańczyć w dyskotece „D’Sybell Club“ rozkoszując się pysznym koktajlem. Dla tych, którzy chcieliby odpocząć od nart, miejscowość Saint Sorlin d’Arves oferuje wiele sposobów spędzania wolnego czasu. Wędrówki w rakietach śnieżnych, kulig z psim zaprzęgiem, wycieczki quadem lub paralotniarstwo, rozrywki tu nie brakuje!TRANSPORT

autokar LUX z Warszawy, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy, Katowic., Wrocławia

cena nie zawiera dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca zbiórki

UBEZPIECZENIE:
„Wojażer” PZU pomoc w podróży. 
KL i asistance 80 000 zł 
NNW, 10 000 zł
OC, 100 000 zł,


CENA:     TYLKO 1549 PLN

TERMIN: 13.04 - 22.04.2012

CENA ZAWIERA:
Przejazd, zakwaterowanie, 6-dniowy karnet Les Sybelles, ubezpieczenie Kl i NNW, testy sprzetu snowboardowego, wykłady popołudniowe, korzystanie z krytego basenu, bielizna pościelowa

CENA NIE ZAWIERA:


    * kaucji zwrotnej w wysokości 240 EUR za apartament (płatne na miejscu gotówką),
    * pościeli i ręczników (dopłata 10 EUR za wypożyczenie pościeli i 8 EUR za wypożyczenie ręczników lub we własnym zakresie),
    * sprzątania (dopłata na miejscu 50 EUR/apartament lub sprzątanie we własnym zakresie),
    * obowiązkowej taksy klimatycznej,
    * środków higienicznych i czystości

SZKOLENIA :

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD !!!

Wszystkie osoby , które zgłoszą się na wyjazd muszą przelać zaliczkę do 3 dni roboczych o daty zgłoszenia, wtedy otrzymują drogą @ umowe zgloszenia i potwierdzenie udziału w imprezie

W przypadku nie zebrania się minimalnej ilości uczestników, wyjazd może zostac odwołany lub przesunięty na inny termin.


WAŻNE: W tytule przelewu proszę wpisać:
Imię i nazwisko, Telefon kontaktowy, e-mail, Chill and Snow
Dane do przelewu:
Travel with Extreme Homies Anna Ackermann
41-400 Mysłowice
Armii Krajowej 16B/32
KONTO BZ WBK:
89 1090 1186 0000 0001 1418 4021

Info i zapisy:
Anna Ackermann
tel. 509 338 388,
e-mail: ania@ehschool.pl
Michał Ackermann
Tel . 509 511 181
e-mail: acker@ehschool.pl