image

Porady i artykuły

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ ODPOWIEDNIO DO SEZONU SNOWBOARDOWO-NARCIARSKIEGO


Sezon snowboardowo-narciarski zbliża się wielkimi krokami...chcesz być gotowy na zimę zapoznaj się z artykułem i trenuj z nami.
Jeżeli już zaplanujemy sobie nasze wymarzone ferie zimowe, to kolejnym etapem jest sprawa przygotowania kondycyjnego pod taki wyjazd, aby ten czas spędzony na stoku był przyjemny, pełen świetnych zjazdów i udanych skoków.

Jeżeli wybieracie się w nasze rodzinne góry, Alpy lub inne wysokie, musicie być przygotowani na to, że Wasz organizm na wysokościach, do których nie jest przyzwyczajony, będzie się szybciej męczył, a co za tym idzie, Wasza sprawność musi być jeszcze lepsza. Aby wzmocnić swoją kondycję, zalecamy na początku biegi lub rower, które świetnie wpływają na naszą wytrzymałość.

Fitness%20Academy%205Fitness%20Academy%206
 
Jeżeli pogoda dopisuje, to staramy się jak najwięcej aktywności przeprowadzać na świeżym powietrzu. Żeby nasz trening był kompleksowy, oprócz biegania i rowerów, zalecamy zajęcia przygotowawcze w różnych formach sportowych jak: fitness, siłownia, pływanie, crossfit, coraz bardziej popularne są również treningi funkcjonalne pod okiem trenera, który zawsze poprawi twoją technikę, pozycję i zmobilizuje do lepszej pracy. Takie treningi organizuje sieć klubów Fitness Academy, w których można skorzystać z takich zajęć jak:TRX, Bosu, Joga oraz wiele innych.
 
Fitness%20Academy%201Fitness%20Academy%202
 
Podczas treningów należy wzmacniać partie mięśniowe, które są narażone najbardziej na przeciążenia jak mięśnie nóg, brzucha czy pleców, ale zalecamy wzmacnianie wszystkich partii mięśniowych. Pamiętajcie również o rozciąganiu podczas każdego treningu. Im nasze mięśnie będą lepiej rozciągnięte, tym ich regeneracja jest szybsza, są bardziej wytrzymałe na przeciążenia, a wynikłe urazy z uprawiania sportu szybciej się goją.
 

 Fitness%20Academy%203Fitness%20Academy%204

Jeżeli już poprawimy naszą ogólną sprawność fizyczną, możemy skupić się treningu ukierunkowanym pod konkretne cele, które chcemy osiągnąć podczas wyjazdu zimowego. Jeżeli jesteśmy nastawieni na ewolucje freestylowe jak: skoki, jazda po przeszkodach w snowparku lub mieście, czy skoki poza trasami i jazdę freeridową, zalecamy trening akrobatyczny, skoki na trampolinie i ćwiczenia równoważne.

 DSC04506DSC04517

W tym celu polecamy różnego rodzaju przyrządy jak gyroboard i trickboard, które poprawiają koordynację, równowagę i pozytywnie wpływają na nasz ogólny rozwój mięśniowy. Okres przygotowań powinien trwać około 8 tygodni. Pamiętajcie o tym, że zaczynając przygotowania, nie możecie być nastawieni na maksymalne obciążenia treningowe, ponieważ to może wpłynąć na zbyt duże przemęczenie, zakwaszenie organizmu i zwiększy ryzyko kontuzji. Obciążenie treningowe musi wzrastać wprost proporcjonalnie do naszego podnoszenia sprawności ogólnej.

DSC04521DSC04512

Podczas przygotowań, warto skorzystać z odnowy biologicznej jak sauna, jacuzzi czy masaże, które wpłyną pozytywnie na regenerację naszych mięśni. Jeżeli już jesteście w pełni formy, jesteście w górach, to pamiętajcie o odpowiedniej rozgrzewce przed każdą jazdą oraz rozciąganiem po udanym dniu spędzonym na stoku.

 Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany treningami akrobatycznymi przygotowującymi do sezonu, zapraszamy na zajęcia na AWF w Katowicach, w poniedziałki i czwartki o godzinie 20: 30 przy ulicy Raciborskiej 1. Podczas zajęć ćwiczymy na trampolinie, przyrządach równoważnych i podnosimy umiejętności akrobatyczne.

 Jeżeli myślicie o treningach ogólnorozwojowych i siłowni zapraszamy do klubów Fitness Academy.

 Jak już wiecie, co należy zrobić by być gotowym na pierwszy śnieg, to czas najwyższy wybrać wymarzony wyjazd. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziecie obozy studenckie, wyjazdy rodzinne, obozy dla dzieci i młodzieży,wszystko to z bogatym programem sportow-rozrywkowym i profesjonalnym szkoleniem na każdym poziomie zaawansowania zarówno na nartach jak i desce. Podczas naszych wyjazdów możesz korzystać z centrum testowego i codziennie testować narty i deski najlepszych firm z branży oraz brać udział w warsztatach freestylowych. 

Pełna oferta dostępną na naszej stronie http://www.ehschool.pl/index.php/wyjazdy.html

Życzymy śnieżnej i udanej zimy!!!

 

Nasi Partnerzy