rękawiczki

Chyba każdy z nas pamięta słowa mamy w zimie, gdy jeszcze byliśmy dziećmi. „Załóż czapkę!”, „weź rękawiczki” słyszeliśmy przy każdym wyjściu z domu. Oczywiście im starsi byliśmy, tym bardziej buntowaliśmy się przeciw akcesoriom „dla mięczaków”. Dopiero gdy w pełni wydorośleliśmy zdaliśmy sobie sprawę, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie ma solidna ochrona dłoni czy rąk w zimie. Dlatego też wiele osób wybierających się na swój pierwszy w życiu obóz snowboardowy dla dorosłych już zawczasu myśli, czy nie powinny zainwestować w solidne rękawiczki na stok. Oczywiście, że powinny.

Rękawiczka rękawiczce nierówna

Nawet najcieplejsze rękawiczki, które nosimy w mieście, nie sprawdzą się na stoku. Nauka jazdy na nartach czy na snowboardzie wiąże się bowiem niestety z dość częstymi upadkami. Każdy z nas próbuje odruchowo zamortyzować upadek i podeprzeć się dłońmi. Rękawiczki w pierwszych dniach nauki są więc non stop wciskane w śnieg. Jeśli wybierzemy rękawiczki niskiej jakości, po kilku upadkach będą one mokre i przemiękną, a co za tym idzie – nasze dłonie będą marzły jeszcze bardziej, niż jakby były bez ochrony. W najlepszym wypadku skóra dłoni wysuszy się i będzie wyglądała nieestetycznie. W najgorszym – może dość do silnych odmrożeń palców i wizycie w szpitalu. Dlatego właśnie na stok należy zabierać profesjonalne rękawiczki zakupione w sklepie narciarskim. Muszą one gwarantować dłoniom ciepło i nie dopuszczać do nich wilgoci. Coraz popularniejsze stają się rękawiczki ładowane na microUSB, które mają wbudowane… regulowane podgrzewanie!

Nauka jazdy

Nauka jazdy na desce w źle dobranych rękawiczkach jest nie tylko niebezpieczna ze względu na odmrożenia, ale również niekomfortowa. Ciepłe rękawiczki też mogą być niewygodne. Zbyt luźne po prostu zsuwają się z dłoni. Zbyt ciasne nie pozwalają na zaciskanie palców, lub powodują wręcz ich odrętwienie. Idealne rękawiczki powinny być ciut za luźne. Ich jakość jest szczególnie istotna podczas pierwszych dni nauki, gdy muszą cierpliwie znosić upadki. Należy wybrać solidny model, który nie porwie się, gdy upadniemy na dłonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *