Skimboarding

Skimboard jest bardzo młodym sportem. Do Polski trafił w 2003 roku. Chociaż przypomina nieco surfing, między tymi sportami jest kilka różnic. Jak zacząć swoją przygodę z deską skimboardową?

Łatwo i bezpiecznie

Pływanie na desce skimboardowej zaczyna się już na płyciźnie, a dokładnie na cofającej się fali. Deska do skimboardu jest o wiele mniejsza niż deska surfingowa, ma inny kształt, a do tego mniejszą wyporność. Sama nauka jest o wiele bezpieczniejsza – nie wymaga wchodzenia w głęboką wodę. Aby zacząć pierwsze lekcje, potrzebny jest strój kąpielowy, deska i… dobry humor. Pływanie na skimboardzie, jak każdy inny sport, wymaga dobrej kondycji i doskonałego balansu ciała. I jak w każdym innym sporcie – pierwsze lekcje wiążą się upadkami. W wypadku skimboardu są to upadki na miękki, mokry piasek, dlatego też mało który adept tej sztuki zraża się do niej mimo pierwszych niepowodzeń. W skimboardingu kluczowe jest już samo dostanie się na deskę. Skimboarder musi wskoczyć na ślizgającą się deskę obiema nogami i utrzymać na niej równowagę. Jednak gdy uczeń złapie już podstawy tego sportu, ślizganie się na desce przychodzi mu potem naturalnie, a kolejne upadki wiążą się raczej z nauką skomplikowanych trików.

Gdzie się uczyć?

Aby spróbować swoich sił na skimboardzie najlepiej jest znaleźć firmę, która oferuje szkolenia skimboardowe, a nawet zorganizowane wyjazdy dla poczatkujących. Wiele osób próbuje uczyć się ślizgania na własną rękę, podglądając filmiki w Internecie. Warto jednak zdecydować się chociaż na kilka lekcji z profesjonalnym instruktorem. Dzięki temu nie nabawimy się złych nawyków, a instruktor punktując nasze błędy sprawi, że nauka pójdzie szybciej. Instruktor może pokazać nam też na żywo, jakie ciekawe triki można zrobić z deską skimboardwoą. Sport ten jest świetną zabawą nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Po pierwsze, mogą one zużyć nadmiar energii w ciekawy sposób. Po drugie, rodzice nie musza martwić się o bezpieczeństwo pociech, gdyż nauka ma miejsce na płytkiej wodzie z miękkim dnem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *