Tel. 537 406 602

Aktualne wyjazdyZapisz się na wyjazdInformacje przedwyjazdoweFun Park

Karta obozwa PDF

Karta obozowa DOC

Co należy zabrać na wyjazd zimowy

Warunki Uczestnictwa 

Rejestr Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego nr 845

Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Turystycznej TU Europa 2016/2017

Wpis do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej
Druk Szkody - Koszty Rezygnacji z Imoprezy Turystycznej

Zgłoszenie Szkody - koszty leczenia
Zgłoszenie Wypadku z ubezpieczenia NNW 

 

Na naszych wyjazdach ubezpieczamy w:

ZAGRANICA:
Towarzystwo Ubezpieczeniowym EUROPA:
Ogólne warunki ubezpieczenia Travel Word 

Ogólne warunki ubezpieczenia Ski i Sport

Ogólne warunki ubezpieczenia Sport and Fun

Koszty rezygnacji

Towarzystwie ubezpieczeniowym Ergo Hestia:

Hestia podróże (pakiety rozśzeżone lub pełne - na wyjazdy narciarskie)

POLSKA:

Towarzystwo Ubezpieczeniowym EUROPA:

Ubezpieczenie NNW

lub Compensa

Ubezpieczenie NNW + sporty extremalne + narty/snowboard+ narty wodne

Wyjazdy archiwalne >> Zima 2013/2014 >> Snow Dj Week w Maso Corto 25.04 -3.05.2014

Snow Dj Week w Maso Corto 25 kwiecień 2014

Miejsce:Maso Corto 25.04 - 3.05.2014

Cena od: 1690 pln

Termin:25.04 - 3.05.2014

Ferie:Cała Polska

Wyjazd dla: wszystkich tych co lubią się dobrze bawić

Ilość wszystkich
miejsc:
50

 BRAK MIEJSC

 

Każdy fun nart i deski myśli o tym, żeby odpowiednio zakończyć sezon zimowy. Wpływ na tego typu wyjazdy jak zawsze może mieć wiele czynników jak: odpowiednia miesjcówka, ludzie i towazyszące przy tym imprezy. Nam udało się stworzyć ofertę, która powinna zadowolić każdego. Proponujemy Wam zakończenie sezonu na włoskim lodowcu, gdzie oprócz dobrze utrzymanych tras, możecie liczyć na jeden z najlepszych snowparków, który odwiedzają gwiazdy światowego snowboardingu, bogaty program sportowo-rozrywkowy i zajawkową ekipę!!!

 

Maso Corto to mała, alpejska miejscówka we włoskim Tyrolu Południowym, w dolinie Val Senales - niedaleko granicy austriackiej, w rejonie Ötztaler Alpen. Położona jest na wysokości 2 tys. metrów, u podnóża lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.). Gościnni mieszkańcy, rewelacyjna kuchnia, świetne warunki narciarskie pozwalają turystom korzystać z całego wachlarza atrakcji.

 

W położonym na wysokości ponad 2 tys. metrów na turystów czeka: całoroczna jazda na nartach i snowboardzie na lodowcu Hochjoch (ponad 3 tys. metrów), wspaniałe warunki do uprawiania carvingu, freeridu, telemarku, pieszych wędrówek, a także znajduje się half-pipe, dwa snow parki na lodowcu, możliwość lotów z nartami na lotni, basen, sauny, dyskoteka i rewelacyjna włosko-austriacka kuchnia, słoneczne stoki, świetnie przygotowane trasy, rozbudowana infrastruktura turystyczna – tym wszystkim kusi Maso Corto, w opinii wielu najpiękniejszy całoroczny rejon narciarski we Włoszech.


Maso Corto to osada o wybitnie turystycznej proweniencji i znajdują się tu jedynie hotele, pensjonaty oraz infrastruktura turystyczna, w tym co niezwykle ważne z perspektywy narciarzy i snowboardzistów,  dolne stacje dwóch krzeseł prowadzących na Lazaun i Teufel, a także 80-osobowa gondola na lodowiec Hochjoch, gdzie czynny jest całoroczny ośrodek narciarski.

 

 Warto podkreślić, że dolna stacja kolejki znajduje się w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od kompleksu hotelowego Top Residence Kurz, gdzie będziemy mieszkać, a 80-osobowa kabina w ciągu 6 minut pokonuje 1200 metrów deniwelacji i dociera pod sam szczyt Grawandu, gdzie w górnej stacji gondoli znajduje się także wysokogórski hotel. Gondola kursuje w godzinach od 8.30 – 16.30

 

Opis tras

Lodowiec Hochjoch spływa spod grani łączącej Grawand i Finailjoch na południe i latem narciarze mają tu do dyspozycji 8,5 km tras (w tym 3 km czerwonych,  5,5 km niebieskich). Górną część stoku stanowi tzw.  ściana, która na odcinku kilkuset metrów oferuje spore nastromienie. Mniej wytrawni narciarze mogą ominąć ten odcinek trawersem wyprowadzającym w mniej 

nastromione partie. Niżej trasy wypłaszczają się i dojazd do dolnej stacji poczwórnego krzesła jest bardzo łagodny.

 

Dolną część lodowca obsługuje potrójne krzesło, a trasa jest w tej części równie szeroka co na górze, a mniej nastromiony stok daje okazję doskonalenia techniki skrętu. Podobnie wygląda sytuacja na niebieskiej trasie w prawej części lodowca, obsługiwanej przez dwa długie

Na lodowcu przygotowany jest też Snow Park z Halfpipem oddany do dyspozycji zarówno snowboardzistom, jak i narciarzom. W sumie trasy na lodowcu obsługują 2 krzesła i 2 orczyki

Zimą łączna długość tras to około 40 kilometrów i zjazd z lodowca jest możliwy aż na sam dół. Trasa o długości 8 km prowadzi przez dolinę Corteraso i jest bardzo piękna, ale i trudna technicznie.
Najbardziej wymagający trasa w rejonie to czarna „Schmugglerrinne”, która swoją nazwę zawdzięcza ponoć przemytnikom, którzy tym szlakiem przemykali się przez granicę.

 

Warto też wspomnieć o 17 kilometrach tras dla miłośników narciarstwa biegowego, w tym kilkukilometrowe pętle treningowe na lodowcu, dostępne cały rok. Łączna przepustowość wyciągów w rejonie to 11 tysięcy na godzinę. Stąd nic dziwnego, ze Schnalstal jest ulubionym terenem do treningów dla reprezentacji narodowych i zapalonych narciarzy. Na trasach mogą dobrze czuć się zarówno bardzo wymagający narciarze, jak też jeżdżące na nartach dla przyjemności rodziny. Bogata oferta apres-ski (np. kryty basen), a także zimowe aktywności alternatywne takie jak np. tor saneczkowy czynią z Maso Corto świetny cel wyjazdów.

 

SNOWPARK

Maso Corto jest znane z wzorowo utrzymanego snow parku, doglądany co noc przez znających się na rzeczy shaper`ów , pogoda „brzytwa” - czyli słońce i bez chmurne niebo. Wreszcie ogólny klimat sprzyjający naszemu, własnemu progresowi w umiejętnościach. Z pewnością to wszystko znajdziecie właśnie w Maso Corto. 

Sama miejscówka nie jest jeszcze popularna wśród riderów różnej maści, stąd nie ma tłumów ani w samym parku, ani na trasach. Nie ma tutaj sytuacji, kiedy czekamy 10 minut, żeby krzyknąć upragnione „next” i rzucić się szybko na najazd, na skocznie – bo inni czekają. Skoczni i przeszkód jest bardzo dużo, za to tłoku wcale. Choć nie można powiedzieć, że snow park w Maso Corto byłby rzadko odwiedzany przez lokalsów i riderów pochodzących z najbardziej egzotycznych miejsc na ziemi. 

 

Cały resort narciarski leży na ponad 3000m n.p.m. Jeśli chodzi o sam snow park, to trzeba podkreślić, że zawsze jest świetnie przygotowany. Shaperzy dbają o niego przez cały czas - każdego ranka możemy zobaczyć świeży „sztruks” na najazdach i lądowaniach. W snow parku znajdziemy szereg klasycznych skoczni (mniejsze – po ok. 7 do 10m stołu) większe (ok.15m) i jedną bardzo dużą ( 20m stołu z tendencją do powiększania, w zależności o

d warunków śniegowych). Wszystkie skocznie tworzą logiczną kombinację, dzięki czemu po wylądowaniu jednego skoku, najeżdżamy od razu na następną. Oprócz tego na miejscu znajdziemy fun box`y i dwa corner`y . Masa box`ów, raili i klasycznych ławek ze stołami powinno usatysfakcjonować fanów jibbingu. Transport w górę snow parku odbywa się wyciągiem krzesełkowym.

 

 Wiosną, obok rezydencji, w których się zatrzymujemy jest half –pipe. Nie trzeba dodawać, że jest zawsze świetnie utrzymany, a jego wymiary i kąty są wzorowe. Oprócz strefy snowparku dla zaawansowanych riderów, mamy przy dolnej stacji wyciągu mini snowpark dla tych co dopiero zaczynają przygodę z Freestyle, w którym będą prowadzone warsztaty w trakcie wyjazdu.

 Poza kolejką linowa, która jest u nas główną atrakcja wiodącą do krainy tras narciarskich, w pobliżu rezydencji znajdują się jeszcze 3 sklepy ( jeden spożywczy, w którym można tez kupić środki 

czystości, prasę, artykuły papiernicze, znaczki i pocztówki; drugi - Ötzi SHOP z pamiątkami oraz trzeci - sklep sportowy ). Ponadto mamy tu serwis narciarski, małą kapliczkę, dyskotekę, pub oraz pizzerię.

 wkróce

Top Residence Kurz ***

 Budynek położony jest zaledwie 100 metrów od kolejki linowej. Wszystkie apartamenty 4, 5, 6 osobowe posiadają aneks kuchenny, łazienkę, w większych apartamentach przesuwane drzwi oddzielają pokój dzienny od części z aneksem kuchennym. Do wyposażenia należy także telefon, radio i telewizja z antena satelitarna. W kuchni znajdują się wszelkie potrzebne naczynia i garnki, sztućce, szklanki itp., a w łazience ręczniki. 

 

BASEN I RELAKS

Zarówno w lecie jak i zimą panuje tutaj sezon kąpielowo-rekreacyjny i to na 2000 metrów nad poziomem morza.

Do wyboru: duży basen (10 x 25 m), basen z biczami (hot whirlpool), łaźnia turecka lub sauna. idealna odnowa i odpoczynek po dniu spędzonym na nartach, desce lub po wędrówkach górskich!
Dodatkowo płatne są masaże i zabiegi relaksacyjne:

Masaże
- Masaż klasyczny całego ciała 50 min. - 40.00 €
- Masaż całego ciała z olejkami aromatycznymi 50 min. - 45.00 €
- Masaż pleców 25 min. - 25.00 €
- Masaż nóg 25 min. - 25.00 €
- Relaksujący masaż całego ciała Ayurveda 85 min. - 70.00 €
- Relaksujący masaż głowy, twarzy i stóp – Ayurveda 45 min. - 45.00 €
- Relaksujący masaż pleców - Ayurveda 20 min. - 35.00 €
- Relaksujący masaż stóp 45 min. - 40.00 €
- Relaksujący masaż punktowy twarzy, głowy - Ayurveda 45 min. - 40.00 €

Pakiety masaży
- 5 masaży pleców – 110.00 €
- 3 masaże pleców – 65.00 €
- 5 masaży klasycznych całego ciała – 175.00 €
- 3 masaże klasyczne całego ciała – 105.00 €
- 3 masaże całego ciała ayurveda - 190.00 €

Usługi kosmetyczne
- Pielęgnacja twarzy 85 min. - 60.00 € (głębokie oczyszczenie, peeling, korekcja brwi, ampuła, 15 min. masaż, nasmarownie kremem) 
- Pielęgnacja twarzy 55 min. - 45.00 € (oczyszczenie, peeling, krótki masaż, ampuła, pielęgnacja dzienna i nasmarownie kremem)
- Farbowanie brwi 15 min. - 15.00 €
- Farbowanie rzęs 20 min. - 15.00 €
- Farbowanie brwi i rzęs 25 min. - 20.00 €
- Korekcja brwi 15 min. - 15.00 €

Pedi - & Maniküre
- Pediküre i krótki masaż 55 min. - 35.00 €
- Meniküre i krótki masaż 55 min. - 35.00 €

Depilacje
- Depilacja całych nóg 55 min. - 40.00 €
- Depilacja nóg do kolan 25 min. - 30.00 €
- Depilacja w okolicach bikini 15 min. - 15.00 €
- Depilacja pach 15 min. - 15.00 €
- Depilacja ponad ustami 10 min. - 15.00 €

Whirlpool 10 min. - 4.00 €
Fitness - 5.00 €
Sauna / Łaźnia turecka - 8.00 €
Solarium 6-12 min. - 6.00 € - 12.00 €
Opalanie twarzy - 7.50 €
Klapki - 3.00 €
Okulary kąpielowe - 10.00 €
Szlafrok kąpielowy (wypożyczenie) - 5.00 €

Godziny otwarcia:
Od 8.00 do 11.00
Od 15.00 do 20.00

 

 

 

Tutaj mamy dwie opcje wyżywienia:

- we własnym zakresie, możliwość przygotowania posiłków w apartamencie

- wykupienie wyżywienia w rezydencji:

- śniadanie - dorośli - 10e/ dzieci 8e

- HB śniadanie w postaci bufetu i obiadokolacja dwudaniowa - 25e/20e

- FB trzy posiłki w tym lunch koło godz.13 - 32e/25e

 

W cenie wyjazdu proponujemy dwugodzinne freestylowe warsztaty snowboardowe.

 

Dodatkowo można skorzystać ze szkoleń na stopnie sprawności snowboardowej SITS PZS (płatne według cennika SITS) lekcji indywidualnych lub szkolenia rekreacyjnego w grupach.

* lekcja indywidualne snowboard/narty - 15euro (1h)
*  szkolenie grupowe 6 dni po 2,5 godz. - 300 pln

Szkolenie narciarskie odbędzie się przy uzbieraniu się min. 5 osób.

 

Szkoła Sportów Ekstremalnych EHschool jest patronacką szkołą snowboardu SITS PZS. Od wielu lat szkolimy w kraju i za granicą. Szkolenia snowboardowe i narciarskie, które prowadzimy mają na celu nie tylko nauczyć was podstaw jazdy na jednej bądź dwóch deskach, ale także zarazić was pasją i zajawką.  Z nami w bezpieczny sposób postawisz pierwsze kroki  oraz nauczysz się elementów jazdy technicznej, freestyle'owej i freeride'owej. Patronat SITS PZS pozwala nam na szkolenie w zakresie stopni sprawności snowboardowej, które są potwierdzeniem techniki jazdy oraz niezbędną droga do pokonania aby w przyszłości przystąpić do kursu na  instruktora snowboardu SITS PZS  i dołączyć do naszej kadry snowboardowej. Jedną z metod naszego szkolenia jest wideo i fotocoaching, dzięki któremu kursanci mogą zaobserwować postęp w technice jazdy. Z zebranych materiałów powstają filmy, które są pamiątka dla uczestników naszych wyjazdów.

SZKOLENIE SNOWBOARD -  info

SZKOLENIE NARTY  - info

 

Transport:

Przejazd autokarem klasy lux (siedzenia lotnicze, barek, wc, dvd).

Przejazd w cenie z:

Katowice - Maso Corto

możliwy dojazd z innych miast na zapytanie

BRAK MIEJSC

 

Cena 1690 pln  zawiera:
- 7 noclegów w apartamentach 4,5 lub 6 osobowych
- 6 dniowy karnet narciarski

- freestylowe warsztaty snowboardowe
- kolecję regionalna połączoną z jazdą sankami
- ubezpieczenie KL i NNW
- dojazd autokarem klasy lux
- opiekę pilota, rezydenta
- Centrum testowe: Burton, K2, Head snow/ski
- popołudniowe warsztaty freestylowe: trampolina, trickboard, gyroboard, balance bar
- wykłady o tematyce snowboardowo - narciarskiej
- zawody z nagrodami
- imprezy muzyczne
- warsztaty Dj`skie, które poprowadzi Dj WBK
- warsztaty barmańskie
- warsztaty taneczne hip-hop
- zajęcia fitness
- swiming pool party
- wideorelacja
- foto relacja
- gadżety
- korzystanie z basenu oraz z sauny, łaźni tureckiej, kabiny na podczerwień i siłowni (dla osób powyżej 14 roku życia)
- pozostałe atrakcje przewidziane w programie imprezy:  siatkówka na śniegu, basen i strefę SPA,  konkursy i zabawy
- gadżety od EHschool

Cena 1690 pln nie zawiera:

* wyżywienia- więcej informacji w zakładce wyżywienie
* lekcja indywidualne snowboard/narty - 15euro
* dodatkowe szkolenie grupowe 6 dni po 2,5 godz. - 300 pln
* opłata za masaże i zabiegi kosmetyczne
* szkolenia na stopnie sprawności snowboardowej ( Płatne wg. cennika SITS-PZS) --> INFO
* dopłaty za wolne łóżko w pokoju 450 pln
* ubezpieczenia Ski/Snb – Signal Iduna - 50 pln/60pln

Zniżki:

- 200pln dojazd własny

-150 pln Dzieci 7-14 lat

- 500 pln dzieci w wieku 3-6 lat


 

BRAK MIEJSC

*Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Po zapisaniu się na wyjazd przez naszą stronę internetową otrzymują Państwo e-maila z potwierdzeniem uczestnictwa w imprezie, umowę-zgłoszenie oraz podane są dane do płatności.

Zaliczka w wysokości 500 PLN w momencie zapisania sie na wyjazd.

(Do 3 dni od momentu otzymania e-maila potwierdzającego uczestnictwo w imprezie)

Dopłata do 30 dni przed wyjazdem.

 

WAŻNE: W tytule przelewu proszę wpisać: Imię i nazwisko, Telefon kontaktowy, Snow Dj Week w Maso Corto

Dane do przelewu:

Travel with Extreme Homies Anna Ackermann
41-400 Mysłowice Armii Krajowej 16B/32
KONTO PLN: BZ WBK 89 1090 1186 0000 0001 1418 4021

 

Info i zapisy:
Anna Ackermann
tel. 509 338 388,
e-mail: ania@ehschool.pl