image

Les2Alpes

 

Les 2 Alpes – idealna kombinacja wyśmienitych warunków śniegowych i dobrej zabawy.

Południowe Les 2 Alpes, ze słonecznymi stokami sięgającymi 3.566 m wysokości, jest jednym z najwyżej położonych na świecie terenów narciarskich na lodowcu. To eldorado dla miłośników jazdy w głębokim śniegu. Latem czy zimą śnieg zawsze skrzypi pod deskami! To dlatego, że większość z 231 km nartostrad znajduje się na wysokości ponad 2.500 m. Apartamenty znajdują się w centrum Les 2 Alpes, którego wizerunek ukształtowały liczne butiki, restauracje, bary i dyskoteki. Basen na wolnym powietrzu, sauna i whirlpool umożliwiają przyjemny relaks i wypoczynek, a lodowisko sport i dużo zabawy. W licznych restauracjach można wypróbować dania kuchni francuskiej. Dodatkową atrakcję stanowią liczne możliwości spędzenia wolnego czasu jak paralotniarstwo, jazda na łyżwach, kręgle, wycieczki helikopterem lub wspinaczka.Region narciarski usytuowany w punkcie zetknięcia się Alp Północnych z Południowymi, w sercu Masywu Oisans i u wrót Parku Narodowego Ecrins. Stacja feruje teren narciarski jedyny w swoim rodzaju, śnieg gwarantowany jest przez cały rok. Jako pierwsza z francuskich stacji narciarskich dysponowała terenem do jazdy na nartach latem.

 les2alpes%20map%20MMM
Ośrodek LesDeuxAlpes powstał dzięki połączeniu dwóch górskich hal. Jedna z nich należy do Mont de Lans w dolinie Romanche, druga do Vénosc w dolinie Vénéon. Ta wysokogórska, szeroka na 500 m dolina otoczona potężnymi szczytami oferuje 1200 ha terenów od 1270 do 3600 m n.p.m., 200 km oznakowanych tras zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów oraz sieć nowoczesnych wyciągów. Nad całą okolicą króluje szczyt Pic de la Meije (3983 m n.p.m.). LesDeuxAlpes - leży na wys.1650 m n.p.m., ma 2000 mieszkańców i 35 000 miejsc noclegowych.
Dla posiadaczy karnetów możliwość korzystania z darmowych skibusów, kursujących w obrębie całego obszaru.
Znakomity klimat, dzięki któremu przez całą zimę panują doskonałe warunki pogodowe przy ponadprzeciętnym nasłonecznieniu. Bardzo dobry śnieg w wyższych partiach, nawet podczas zimy ubogiej w opady. Powyżej 2200 m n.p.m. większość tras o północnej ekspozycji, a lodowiec pozwala na jazdę na nartach przy złych warunkach w niższych partiach gór.
 
Szeroka oferta sportowych atrakcji w dwóch doskonale wyposażonych klubach: „Club Forme” i „Tanking Center” oraz lodowisko i pływalnia.

 
Trasy zjazdowe (220 km)
Zielone    Niebieskie    Czerwone    Czarne    Razem
21            47               19                    13                   100
Wyciągi 
Wyciągi orczykowe    Wyciągi krzesełkowe    Razem
19                                  32                                       51

 

 

Poprzednie wyjazdy do Les2Alpes:

 

guzik-miejscowki

Summer Camp Les 2 Alpes

Summer Camp Les 2 Alpes

Data wyjazdu:27.07-05.08

Zostało miejsc:29

W cenie:

ico-zakwaterowanieico-transportico-programico-ubezpieczenieico-spa

Cena od:1 690 PLN

więcej >

Skate Camp Les 2 Alpes

Skate Camp Les 2 Alpes

Data wyjazdu:27.07-05.08

Zostało miejsc:10

W cenie:

ico-zakwaterowanieico-transportico-programico-ubezpieczenieico-spaico-szkolenie

Cena od:1 690 PLN

więcej >

Bike Camp Les2Alpes 2018

Bike Camp Les2Alpes 2018

Data wyjazdu:27.07-05.08

Zostało miejsc:12

W cenie:

ico-transport ico-zakwaterowanie ico-program ico-szkolenieico-ubezpieczenieico-spa

Cena od:1 890 PLN

więcej >

Nasi Partnerzy