image

Kitzbühel - wyjazdy na narty i snowboard

kitzbuhel-logo
guzik-m-austria
 
Kitzbühel – miasto w zachodniej Austrii, w regionie Tyrolu, leżące na wysokości 800 m n.p.m. Leży w Alpach Kitzbühelskich wzdłuż rzekiAche. Najbardziej znany austriacki ośrodek narciarski w świecie.
 

Kitzbühel jest stolicą ogromnego ośrodka narciarstwa alpejskiego: Mittersill - Pass Thurn - Jochberg - Kitzbühel - Kirchberg in Tirol - Aschau. Wokół miasta znajduje sięnagroda-kitzbuhel 230 wyciągów. Położone między dwoma górami: Hahnenkambahn (od południa; 1668 m n.p.m.) oraz Kitzbüheler Horn (od północy; 2001 m n.p.m.). Na zboczu Hahnenkambahn co roku odbywa się tu Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn, słynącym z najtrudniejszej trasy do narciarstwa alpejskiego która nazywa się Streif. Latem w Kitzbühel odbywa się także turniej tenisowy ATP World Tour na korcie ziemnym. W 2007 i 2008 roku odbywały się zawody w triathlonie na pobliskim jeziorze Schwarzsee.

Masywne góry, genialne ukształtowania terenu, łatwo dostępne tereny i snowpark najwyższej klasy.  Obejrzyj filmik promujący Kitzbuhel

kitzbuhel-9Dlaczego Kitzbuhel?

* Komfortowe kolejki linowe – włącznie z podgrzewanymi siedzeniami
* 170 kilometrów doskonale przygotowanych nartostrad, 53 koleje linowe – dostosowanych zarówno dla carvingowców-sybarytów ceniących komfort jazdy jak i dla carvingowców-sympatyków wyścigów sportowych
* Przyjemność z jazdy po nartostradach na całej ich długości i 15 zjazdów w doliny!
* Kolejka górska Bergbahn AG Kitzbühel – największe przedsiębiorstwo kolejek górskich w Austrii
* Najtrudniejszy zjazd narciarski na świecie: „Die Streif“
* Najbardziej stroma trasa narciarska w Alpach o nachyleniu do 70° - "Dirretisima" (Nartostrada No 38)
* Trasy o największej różnicy wzniesień na świecie (start: 1938 m n.p.m.;

kitzbuhel-8

 koniec: 800 m n.p.m.) - "Pengelstein Sud"
* Miłośnicy głębokiego puchu znajdą łatwo dostępne tereny na górze Kitzbüheler Horn. To miejsce spełni wszystkie oczekiwania amatorów freeridu: występują tu urwiska na rynnami, ukryte kłody drzew i nieskończone pola białego puchu oraz liczne kicker spoty
* Shopping, strefa relaksacyjno-wypoczynkowa, sztuka kulinarna – to główne atrakcje w Kitzbühel
* Łatwa osiągalność, długa zima, gwarancja śniegu.

Hity regionu:

* Karnet narciarski ważny w całym regionie Kitzbühel/Kirchbergkitzbuhel-11
* 50 % zniżka do centrum kąpielowego „Aquarena“ z karnetem narciarskim
* Korzystanie ze skibusu – gratis
*Spektakularna trzylinowa kolejka górska 3S-Bahn, jednolinowa 10-osobowa kolejka górska
* 99 km sztucznie naśnieżanych zjazdów, 8 sztucznych jezior zaporowych
* 56 chat górskich z lokalami gastronomicznymi i restauracjami dla narciarzy na stoku góry oferuje kulinarne przyjemności i uroki górskiej chaty.


Snowpark Kitzbühel
na hali Hanglalm jest ukoronowaniem innowacyjnego rozwoju ostatnich lat.kitzbuhel-6

Oprócz klasycznych torów dla kickerów i raillines, przeznaczonych dla wszystkich poziomów umiejętności, dostępny jest tu także specjalnie urządzony tor treeline, z różnymi elementami typu tree jib. Mało tego, w ostatnim sezonie przygotowano całkowicie nową część parku, łączącą park dolny z parkiem górnym i oferującą kilka przeszkód do jibbingu dla początkujących i średnio zaawansowanych. W snowparku można zlaleźć 5-metrowy kink rail mystic, jeden 5 metrowy straight box IOU, jeden jibcan, jeden 9 metrowy curved box, jeden 9 metrowy down rail i jeden kink box IOU o długości 8m.

Snowpark w Kitzbuhel - obejrzyj filmik

kitzbuhel-snowpark-1

kitzbuhel-snowpark-2kitzbuhel-snowpark-3

 

 

 

 

 

guzik-miejscowki

Aktualnie nie mamy w ofercie wyjazdu do tej miejscówki. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.
ZADAJ PYTANIE a jeśli zdecydujesz się na wyjazd z nami to otrzymasz 50 pln zniżk. (w formularzu zgłoszeniowym zaznacz opcję zniżkową "zapisałem się do newslettera")

 

 

Nasi Partnerzy