image

Claviere - wyjazdy na narty i snowboard

 

guzik-m-wlochy

 

loo-vialetteaZapraszamy rodziny z dziećmi i zajawkową młodzież na obóz w słonecznej Itali.

W tym roku zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa do nowego regionu narciarskiego we Włoszech, w którym znajdziecie setki kilometrów świetnie przygotowanych tras, strefy bezpiecznego freerideu oraz snow parki. 

  Vialattea, po włosku droga mleczna, słusznie zasłużyła na swoją nazwę jako ośrodek narciarski na terytorium dwóch państw, niedaleko Turynu. Z łącznie 400 kilometrami tras po włoskiej i francuskiej stronie, stanowi jeden z trzech najwiekszych ośrdoków w Alpach Włoskich.

Większość ośrodka narciarskiego po włoskiej stronie, dokładniej w Piemoncie, obejmuje stacje Sestriere, Sauze d´Oulx, Sansicario i Claviere z przynależącymi im trasami, jak również miejscowości zimowe Cesana i Pragelato. Po francuskiej stronie narciarską galaktykę uzupełnia stacja narciarska Montgenèvre wraz z siecią tras.678

  Centrum Vialattea to wprawdzie mała, ale dobrze znana stacja narciarska Sestriere. Znana dzięki XX. olimpiadzie zimowej, która odbyła się w 2006 roku w Turynie. Wszystkie konkurencje alpejskie odbyły sie wówczas w stacjach narcairskich Sestriere, Sauze d´Oulx i Sansicario. Ponieważ z tej okazji cała infrastruktura kompleksu narciarskiego została odnowiona i zmodernizowana, narciarze mogą cieszyć się dziś między innymi z najnowocześniejszych wyciągów i zmodernizowanych tras oraz bogatą infrastruktórą gastronomiczną i rozrywkową.

  Złożony ośrodek narciarski Włoch lubiany jest przede wszystkim wśród freeride’owców. W każdej części kompleksu narciarskiego istnieje 

c3

wiele możliwości jazdy poza stokiem po zboczach z głębokim śniegiem.

 Każdy, szukający prawdziwych wrażeń, może zostać dostarczony za pomocą helikoptera na nienaruszone zbocza w wyższych partiach gór, by potem móc zjechać na najlepszym głębokim śniegu na wysokość 1700 metrów.

  Przy tak wielkim wyborze stoków, nie zapomniano również o miłosnikach  freestyleu. Ogromny ośrodek narciarski wyposażony jest łącznie w 5 snowparków, boardercross oraz half-pipe. Snowpark Sestriere u podnóża stoku ma długość 250 metrów i posiada 2 własne wyciągi. 

ac415898dc73fea79224070c7bdff393

Również snowpark Sansicario leży bezpośrednio przy stacji i oferuje 3 różne trasy slopestyle, podczas gdy w „Double Black Park“ Sauze d'Oulx znajdziemy boxy, raile i skocznie na różnym poziomie zaawansowania.

2 kolejne snowparki znajdują się w ośrodku narciarskim Monti della Luna. Oprócz strefy freestyle w Claviere w obrębie Montgenèvre znajduje sie zarówno funpark dla dzieci, jak również strefa boardercross oraz hal-pipe.

Każdy kto wolałby odkryć drogę mleczną na biegówkach, ma do wyboru łącznie 50 kilometrów tras biegowych. Większość stras znajduje się głównie przy Pragelato, gdzie również odbywały się zawody w kombinacji norweskiej, przy Sestriere i przy Claviere, gdzie przebiega 15 kilometrowa trasa aż do Montgenèvre.

Sestriere1

ski-map-vialattea  MAPA

Poprzednie wyjazdy do Claviere:

guzik-miejscowki

Aktualnie nie mamy w ofercie wyjazdu do tej miejscówki. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.
ZADAJ PYTANIE a jeśli zdecydujesz się na wyjazd z nami to otrzymasz 50 pln zniżk. (w formularzu zgłoszeniowym zaznacz opcję zniżkową "zapisałem się do newslettera")

Nasi Partnerzy