image

Verbier

  Verbier to jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie, a zarazem najwiekszy w Szwajcarii. Znajdziesz tam 92 wyciągi i 412 km doskonale przygotowanych tras, które są sztucznie dośnieżane. Trasy rozciągają się od 1700 m n.p.m. do 3300m n.p.m. W dodatku wszystkie są ze sobą połączone i by korzystać z nich, wystarczy jeden karnet. Najwyższą stację kolejki zainstalowano na szczycie majestatycznego lodowca Mont-Fort, na wysokości 3330 m! Prawie 300 dni słonecznych w roku, a temperatury wręcz idealne do jazdy.

  Jako zimowa stolica sportu, kurort narciarski Verbier - 4 Vallees, oferuję aktywności sportowe i rozrywkę dla każdego. Tutaj znajdziesz puby, restaurację, bary czy kluby apresski, w których możesz się świetnie bawić i spróbować lokalnych przysmaków jak i kuchni z całego świata. Po białym szaleńswie każdy może zrelaksować się w basenach czy strefach SPA, których nie brakuje. A Ci co mają jeszcze mało aktywności mogą skorzystać ze spacerów na rakietach śnieżnych, psich zaprzęgów, skuterów śnieżnych czy lodowiska. 

Verbier Powder Week - EHschool SzwajcariaVerbier Powder Week - EHschool SzwajcariaVerbier Powder Week - EHschool Szwajcaria

  W największym w Szwajcarii ośrodku narciarskim, również adepci freeride’u mogą zdobywać nowe umiejętności i praktykować swój sport w pełni bezpiecznie, dzięki oznakowanym i monitorowanym terenom freeride’owym. Verbier uznawane jest za mekkę freeride’u.
Od 21 lat organizowane są tu legendarne zawody Verbier Extreme, które odbywają się na majestatycznej ścianie „Bec de Rosses” w samym sercu ośrodka. Zawody te to jednocześnie finałowy przystanek freeride’owych mistrzostw świata - Freeride World Tour. Dodatkowo możesz skorzystać z usłóg profesjonalnych przewodników górskich, którzy zabiorą Cię na niepwotarzalną wyprawę freeride`ową lub skorzystać z Heliboadingu i zaliczyć zjazdy w dziewiczym terenie. 

VERBIER W LICZBACH:
Trasy narciarskie: 412 km
46 tras niebieskich
68 tras czerwonych
12 tras czarnych
Wyciągi: 92 instalacji
Freeride: 18 specjalnych stref
Freestyle: 4 snowparki
1x ski/snb cross
1x Audi funslope

  Resort Verbier - 4 Vallees - to największy teren narciarski w Szwajcarii, łączący ze sobą ośrodki takie jak: Verbier, La Tzoumaz i Bruson oraz Nendaz, Veysonnaz i Thyon. Szczyt Mont-Fort to najwyższy punkt całego ośrodka, znajdujemy się tam na wysokości 3330 m.n.p.m, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na ponad 110 szczytów, w tym ponad 40 4-tysięczników, gdzie najpiękniejsze i najbardziej znane z nich to słynny Matterhorn czy masyw Mont-Blanc.

  Niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju przeżycia oferują nam takie rozrywki jak lot na paralotni czy powożenie psim zaprzęgiem. Rozrywki sprzyjające kontemplacji i bezpośredniemu obcowaniu z piękną naturą to na przykład: wycieczki na rakietach śnieżnych czy zdobywanie mniej dostępnych terenów górskich podczas wypraw na „fokach”. Wszystko to dostępne jest dla każdego, cały sprzęt możesz wypożyczyć w lokalnych serwisach narciarskich.

Verbier Powder Week - EHschool Szwajcaria  Verbier Powder Week - EHschool Szwajcaria  Verbier Powder Week - EHschool Szwajcaria

SNOWPARK
  Położony na wysokości 2250 m.n.p.m. W snowparku Verbier znajduję się mnóstwo zróżnicowanych przeszkód (skocznie, boxy, raile, big air poducha). Dzięki swojemu położeniu, gwarantowana jest tam zawsze wystarczająca ilość i świetna jakość śniegu oraz pełne nasłonecznienie, powoduje że warunki do podnoszenia umiejętności freestylowych są wręcz idealne. Tutaj też jest organizowany nasz kwietniowy Freestyle Camp, podczas którego możesz podnieść swoje umiejętności jazdy na kolejny wyższy poziom. Snowpark przewidziany jest dla narciarzy i snowboardzistów na każdym poziomie zaawansowania. Bezpieczeństwo zagwarantowane jest dzięki profesjonalnemu, codziennemu przygotowaniu przez „shaperów”.

  Dla stuprocentowej satysfakcji, snowpark oferuje: 2 obszary dla początkujących i zaawansowanych, 5 zróżnicowanych linii 1 „poducha” big air bag, idealna okazja dla osób chcących spróbować swoich sił i poczuć wiatr we włosach z miękkim lądowaniem, jak i zarówno dla zaawansowanych riderów, którzy chcą spróbować lub nauczyć się nowych trików. Big Air Bag Park, położony jest tuż przy restauracji Chalet Carlsberg, w której możesz się zrelaksować po udanych trikach. Poza nim w Czterech Dolinach są cztery inne ogromne snowparki, więc mamy w czym wybierać.

AUDI QUATTRO FUNSLOPE

  Obok snowparku znajdziemy kolejną atrakcję - Audi quattro Funslope wypełniony wirażami, małymi skoczniami, tunelami a do przejechania jest nawet wielki 10-cio metrowy ślimak (dwupiętrowy zakręt 360st.), całość to aż 400 metrów zabawy. Istnieje również możliwość nagrywania przejazdów za pomocą drona, co może być świetną pamiątką z wyjazdu.

AUDI SKICROSS

  Audi Skicross Park to propozycja świetnej zabawy nie tylko dla rodzin, zorganizowanych grup i zawodników jako alternatywa dla klasycznej jazdy na
stoku, ale również niepowtarzalna okazja do treningu i doskonalenia swojej jazdy na nartach i techniki dzięki trasie wypełnionej różnorodnymi elementami. W ramach całej strefy mamy do dyspozycji również odcinek trasy z profesjonalnym pomiarem czasu.

Verbier Powder Week - EHschool SzwajcariaVerbier Powder Week - EHschool SzwajcariaVerbier Powder Week - EHschool Szwajcaria

 

 

 

Poprzednie wyjazdy do Verbier:

 

guzik-miejscowki

 

Aktualnie nie mamy w ofercie wyjazdu do tej miejscówki. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.
ZADAJ PYTANIE a jeśli zdecydujesz się na wyjazd z nami to otrzymasz 50 pln zniżk. (w formularzu zgłoszeniowym zaznacz opcję zniżkową "zapisałem się do newslettera")

Nasi Partnerzy