emptybg

Kitesurfing

KITESURFING – wiatr,  woda  i  słońce

   Kitesurfing – kurs kitesurfingu, nauka kitesurfingu, obozy kitesurfingowe z EH School! Nasza szkoła organizuje wyjazdy, obozy i szkolenia kitesurfingowe, na wszystkich poziomach zaawansowania. Nie wahaj się, dołącz do nas!

       kitesurfing kitesurfingkitesurfing  

 

  Kitesurfing to sport dla wszystkich, którzy są otwarci na nowe wyzwania i uwielbiają wodne sporty ekstremalne. Ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił w kitesurfingu, zapraszamy do naszej mobilnej szkoły kitesurfingu, która działalność zaczęła już w 2004 roku.

  Dzięki temu, że jesteśmy mobilną szkołą mamy również możliwość dobrać miejscówkę do najlepszych warunków wiatrowych. Szkolenia mobilne odbywaja się na terenie województwa Zachodniopomorskiego.  Naukę kitesurfingu prowadzimy w terminach uzależnionych od czasu, jakim państwo dysponują oraz warunków pogodowych (głównie wiatru). W praktyce, pełen kurs (opcja całościowa- 4 części) trwa przez 3 wietrzne dni. Rozliczenia odbywają się po każdej zakończonej części kursu, więc uczestnicy płacą tylko za elementy zrealizowane.

Kontakt do osoby prowadzącej szkolenia kite na północy Polski

Łukasz Jarkiewicz 
 - tel. +48 886 854 094
 - coach@ehschool.pl
Organizacja obozów i szkoleń podczas wyjazdów

Michał Ackermann:
- tel. 0048 509 511 181
- acker@ehschool.pl

 

Czym jest kitesurfing

  Nauczymy Cię pływać na desce, a  swoje pierwsze kontrolowane skoki, wykonasz pod okiem doświadczonego instruktora. Prowadzimy kursy kitesurfingu, dla uczestników na każdym poziomie zaawansowania. Podczas każdego szkolenia kładziemy duży nacisk na indywidualne podejście do kursantów. Wieloletnie doświadczenie w nauczaniu powoduje, że nasi instruktorzy szybko nawiązują świetny kontakt z kursantami. Do naszych szkoleń kitesurfingowych wdrażamy również ćwiczenia na takich przyrządach, jak trampolina, gyroboard i trickboard, które poprawiają równowagę i wpływają na lepsze umiejętności pływania na desce kitesurfingowej.  Kitesurfing należy do grupy wodnych sportów ekstremalnych. Moda na kitesurfing przybyła do Polski zza oceanu, ale niemal od razu zyskała, stale rosnącą grupą sympatyków i naśladowców, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Uprawianie kitesurfingu jest niezwykle przyjemne, a do tego nie wymaga wiele siły -  raczej techniki i finezji. Jeśli chciałbyś zapoznać się z podstawami kite`owej zajawki i mieć pewność, że odbędzie się to w bezpieczny sposób, zgłoś się do nas!

           kitesurfingkitesurfing  kitesurfing

  Kadra - doświadczeni instruktorzy kitesurfingu

  Kadra EHschool to licencjonowani instruktorzy kitesurfingu, ludzie z pasją i pozytywnym podejściem do życia. To, połączonie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, przynosi niezwykle dużą skuteczność w nauczaniu. Kursy kitesurfingowe  prowadzone są w zgodzie ze standardami IKO (International Kiteboarding Organization). Jesteśmy również organizatorem kursów instruktorskich dla zaawansowanych zawodników.

Spot - czyli gdzie szkolimy

  Nauka kitesurfingu odbywa się na, precyzyjnie wydzielonym, akwenie. Spoty, na których szkolimy, są uważane za jeden z najlepszych w Europie. Długi pas plaży, porośnięty częściowo trawą, umożliwia złożenie zawsze czystego, niezapiaszczonego latawca. Długa płycizna, przyjemne piaszczyste dno, oraz bardzo mała fala, nawet przy mocnym wietrze, sprawiają, że są to wymarzon

e miejsce do nauki kitesurfingu.  EHschool gwarantuje dostęp do sprzętu najwyższej jakości, wykonanego przez  najlepszych  producentów, takich jak Nobile, Shin, Blade, Slingshot, Cabrina, North. W połączeniu z fachowymi wskazówkami instruktorów, przyczyn

ia się to do bardzo szybkich postępów w nauce kitesurfingu. 

          kitesurfing  kitesurfingkitesurfing


  Każdy z kursantów otrzyma podczas kursu kitesurfingowego sprzęt niezbędny do  wzięcia udziału w szkoleniu:
  • - kamizelkę asekuracyjną
  • - kask
  • - trapez
  • - kite (latawiec)
  • - deskę
Polecamy aby każdy kursant posiadał piankę neoprenową we własnym zakresie. 
Szkolenie kitesurfingowe obejmuje

 - część 1 - teoria (zasady bezpieczeństwa) zapoznanie się ze sprzętem, pilotowanie małego latawca, ćwiczenia doskonalące na brzegu - czas trwania ok 2h (300 zł)
 - część 2 - rozkładanie sprzętu, pogłębiona teoria, sterowanie dużym latawcem, prawo drogi na wodzie, ćwiczenia body drag, self rescue - czas trwania ok 4h (400 zł)
 - część 3 - zaawansowana teoria, pierwsze ślizgi na desce, pierwsze próby zwrotów - czas trwania ok 4h (400 zł)
 - część 4 - doskonalenie pływania na halsie, nauka zwrotów, pierwszy skok - czas trwania ok 3h (300 zł)
  Ceny kursów w pakiecie:
 - 4 części ( pełna opcja ok 13 h ) - 1200 zł w grupach 2/3 osobowych 
 - 3 części (ok 10 h) - 1000 zł

  Końcowym elementem podczas kursu są pierwsze przepłynięte metry na desce (w obu kierunkach) oraz samodzielna kontrola nad latawcem i pierwsze kontrolowane skoki. Po kursie gwarantujemy bezpieczny kitesurfing.

  Pełen kurs (opcja całościowa- 4 części) trwa przez 3 wietrzne dni. Rozliczenia odbywają się po każdej zakończonej części kursu, więc uczestnicy płacą tylko za elementy zrealizowane.

  W przypadku braku wietrznej pogody, oferujemy naukę innych, podobnych sportów, takich jak wakeboard.

 

Nasi Partnerzy